• X. Aftermarket Konferansı | 24 MAYIS 2019 | İSTANBUL

Baran Çelik

Yönetim Kurulu Başkanı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB)

1977 Bursa doğumlu olan Baran Çelik, ilk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Lisansını Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yaptı. Bilim Yüksek Lisansını Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde tamamlayarak, Makine Yüksek Mühendisi unvanını aldı.
Çelik, kariyerine 2000 yılında Beyçelik A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı.
Baran Çelik bugün temeli 1976 yılına dayanan; otomotiv, ısı sistemleri, enerji, turizm ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Beyçelik Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı/CEO görevini sürdürüyor. Çelik, ayrıca Holding’in amiral gemisi konumunda olan Beyçelik Gestamp’ın Yönetim Kurulu Başkanı görevini de üstleniyor. 2007 yılından itibaren Holding bünyesindeki çeşitli şirketlerde de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/CEO olarak görev yapmaktadır.
Baran Çelik, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde görev alıyor. 2012-2014 yılları arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi (TUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. TUGİAD’da halen Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Bursa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Otomotiv Sektörü Meclis Üyesi’dİr. Türk Sanayiciler ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyeliği bulunmaktadır.
Baran Çelik evli ve 3 çocuk babasıdır.