• X. Aftermarket Konferansı | 24 MAYIS 2019 | İSTANBUL

Dr. Geng Wu

Yardımcı Ortak

McKinsey & Company

Geng Wu, Berlin ofisinde Yardımcı Ortak olarak çalışmaktadır. McKinsey Otomotiv Çalışma Grubu’nun üyesidir ve özellikle otomotiv satış sonrası ürün ve hizmetleri, dijitalleşme ve operasyon alanlarına odaklanmaktadır. Geng, 2011 yılında McKinsey’ye katıldığından bu yana hem otomotiv sektörü değer zincirinde faaliyet gösteren çeşitli müşterilerle (tedarikçiler, OEM’ler ve IAM satış sonrası oyuncuları) hem de strateji, pazarlama ve satış, tedarik ve üretim gibi farklı fonksiyonlardan müşterilerle çalışmıştır. 2018 yılından bu yana McKinsey EMEA satış sonrası hizmet biriminin ortak liderliğini üstlenmektedir.
McKinsey bünyesinde geçirdiği 8 yıl boyunca, Geng, dünya çapındaki distribütörler, tedarikçiler ve bayilerle satış sonrası projeler gerçekleştirmiştir. Bu projelerin konuları arasında operasyon geliştirme, stratejik portföy değişimi ve organizasyonel değişiklik yer almaktadır.
Geng, İsviçre’de St. Gallen Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesi almıştır. Ayrıca, elektrikli araçlar, nanoteknoloji ve biyoplastikler gibi konulara odaklanarak yeşil teknoloji alanında araştırmalar gerçekleştirdiği Zürih Federal Teknoloji Üniversitesi’nden doktora derecesi kazanmıştır.